جام جهانی
جام جهانی

در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، ۲/۴ میلیون بلیط فروخته شده و ۵۰۰ هزار بلیط دیگر باقی‌ مانده است

فیفا روز پنجشنبه اعلام کرد فروش بلیت‌های جام جهانی به ۲/۴۵ میلیون به ازای هر نفر رسیده است و بیش از ۵۰۰ هزار صندلی، سه ماه قبل از شروع مسابقات در قطر، هنوز موجود است.

فیفا اعلام کرد ۵۲۰ هزار بلیت در مرحله اول فروش که این هفته تمام شد، خریداری شده است. بازی‌های برزیل مقابل صربستان و کامرون جزو پرتقاضاترین بازی‌ها بودند.

۱۰ کشوری برتری که خریداران این بلیط‌ها ساکن آن هستند شامل قطر، عربستان سعودی و امارات متحده عربی می‌شود. کشورهای آمریکا، انگلیس، مکزیک، فرانسه، آرژانتین، برزیل و آلمان نیز در لیستی که فیفا منتشر کرده است دیده می‌شوند.

ارزان ترین بلیط برای هواداران خارج از قطر ۲۵۰ ریال (۶۹ دلار آمریکا) قیمت دارد. هواداران برای رزرو هتل برای اقامت در قطر نیاز به خرید بلیط تایید شده دارند. آن‌ها می‌توانند از طریق وب‌سایت‌های رسمی که دولت قطر اعلام کرده، محل اقامت خود را انتخاب کنند.

جزئیات فروش بلیط‌ها

این تورنومنت که ۶۴ بازی دارد، در هشت استادیوم در دوحه و اطراف آن از ۲۰ نوامبر ۲۰۲۲ آغاز می‌شود و در مجموع حدود ۳ میلیون بلیت ظرفیت دارد.

حدود ۲ میلیون بلیت در فروش عمومی قرار گرفت و ۱ میلیون بلیت به نهاد‌های مربوط به فیفا مانند فدراسیون‌های عضو، حامیان مالی، پخش‌کنندگان و برنامه‌های خوش‌آمد‌گویی تخصیص یافت.

فیفا قبلا اعلام کرده بود که ۳ میلیون درخواست بلیت برای فینال جام جهانی در ۱۸ دسامبر، روز ملی قطر، در ورزشگاه جدید ۸۰ هزار نفری لوسیل دریافت کرده است.

فروش بلیت‌ها اکنون متوقف شده است و فیفا قول داده است که در اواخر سپتامبر در مورد آخرین دور فروش که در طول مسابقات انجام می‌شود، اخباری منتشر کند.

در طول بازی‌ها با دریافت بودجه از سرمایه‌گذاران و حذف تیم‌ها تعداد صندلی‌ها بیشتر خواهد شد.

What's your reaction?

Related Posts

1 of 38

Leave A Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.