جام جهانی
جام جهانی

بررسی گروه D  جام جهانی  قطر- آیا فرانسه بار دیگر فاتح جام خواهد شد؟

بازی‌های گروه D هم در داخل و هم بیرون از مستطیل سبز مملو از شور و هیجان خواهد بود. فرانسه به‌عنوان قهرمان جام جهانیِ قبل پای به این رقابت‌ها می‌گذارد و به دنبال تبدیل شدن به اولین کشوری است که پس از برزیل در سال 1962، جام جهانی را دو بار پیاپی کسب می‌کند. با بازگشت کریستین اریکسن به میادین پس از ایست قلبی‌اش در تابستان گذشته، می‌توانیم شاهد رقم خوردن یک قصه و افسانه دانمارکی در یک رقابت بزرگ باشیم. علاوه بر این، این تونس و هواداران پرشور اش هستند که بخاطر نشان دادن عشق‌شان به این تیم هم در خانه و هم در خارج از خانه بسیار مشهور هستند.

تاریخ، زمان (محلی) و مکان بازی‌های گروه D

سه‌شنبه 22 نوامبر

 • دانمارک-تونس، ساعت 16:00، ورزشگاه شهر آکو
 • فرانسه-استرالیا/پرو/امارات، ساعت 22:00، ورزشگاه الجنوب

شنبه 26 نوامبر

 • تونس- استرالیا/پرو/امارات، ساعت 13:00، ورزشگاه الجنوب
 • فرانسه-دانمارک، ساعت 19:00، ورزشگاه 974

چهارشنبه 30 نوامبر

تونس-فرانسه، ساعت 18:00، استادیوم شهر آموزش

استرالیا/پرو/امارات-دانمارک، ساعت 18:00، ورزشگاه الجنوب

دانمارک-تونس، ساعت 16:00، ورزشگاه ادیوکیشن سیتی

فرانسه-استرالیا/پرو/امارات، ساعت 22:00، ورزشگاه الجنوب

بررسی برندگان جام جهانی

فرانسه در سال 1998 فاتح جام جهانی شد. فرانک لبوف به مهار کردن فوق‌ستاره‌ی آن زمان یعنی رونالدو کمک کرد. زیندین زیدان نیز الهام‌بخش تیم فرانسه شد تا برزیل را با نتیجه 3 بر صفر شکست دهد. کنترل خط میانی و تیم برعهده کاپیتان دیدیه دشان بود. دشان کسی است که میزان موفقیتی تقریباً بی‌نظیر را هم به‌‌عنوان بازیکن و هم سرمربی در کارنامه‌اش دارد.

کارنامه دشان به‌عنوان بازیکن

 • 1. یک عنوان قهرمانی جام جهانی
 • 2. یک عنوان قهرمانی جام ملت‌های اروپا
 • 3. یک عنوان قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا
 • 4. سه عنوان قهرمانی سری آ ایتالیا
 • 5. دو عنوان قهرمانی لیگ فرانسه

کارنامه دشان به‌عنوان سرمربی

 • 1. یک عنوان قهرمانی جام جهانی
 • 2. یک عنوان قهرمانی لیگ ملت‌های اروپا
 • 3. یک عنوان نایب‌قهرمانی جام ملت‌های اروپا
 • 4. یک عنوان قهرمانی لیگ فرانسه

فرانک لبوف هم‌تیمی دیدیه دشان در چلسی و تیم ملی فرانسه بوده است. او معتقد است که دشان همیشه قصد داشته یک مربی سرآمد باشد.

دیدیه دشان؛ یک رهبر واقعی

فرانک لبوف در گفتگو با “فوتبال نو” (Football Now) گفت : “دیدیه واقعاً یک رهبر است. او مطمئن بود که مربی می‌شود. به دنیا آمده بود که مربی شود. او سخت‌کوش است. فوتبال را حس می‌کند و کمی خوش‌شانس هم هست! او استعداد لازم برای تکرار قهرمانی جام جهانی برای تیم ملی را دارد.”

فرانسه و استعدادی به‌ نام امباپه

 هر مربی بین‌المللی با داشتن بازیکن مستعدی چون کیلیان امباپه در تیم‌اش، بدون شک کمی احساس خوش‌شانسی خواهد کرد. او با داشتن تنها 23 سال سن، به‌خوبی در مسیر تبدیل شدن به بهترین گلزن تاریخ فرانسه قرار دارد. این مهاجم پاری سن‌ژرمن قبلاً یک قهرمانی جام جهانی را به دست آورده و 54 بازی ملی در کارنامه دارد. با این اوصاف آیا این ادعای زیادی است که امید ملت فرانسه را به یک نفر گره بزنیم؟

فرانک لبوف اظهار کرد: “امباپه چهار سال قبل قهرمان جام جهانی شد و حالا او نسبت به چهار سال قبل بهتر شده است. و البته فرانسه کنونی یکی از فرانسه‌های مورد علاقه‌ی من است.”

لبوف ادامه می‌دهد: “امباپه باید آینده‌اش را تضمین کند، خواه به رئال مادرید برود یا در پاری سن‌ژرمن بماند و یا به باشگاه دیگری برود. او باید به فکر آینده‌اش باشد و خیلی زود به بازیکن بهتری تبدیل شود. زیرا این کار در ذهن ما و شما تاثیر می‌گذارد. بنابراین، امیدوارم او خیلی سریع تصمیم بگیرد.”

افسانه دانمارکی

هواداران فوتبال هرگز لحظه‌ای که کریستین اریکسن در 12 ژوئن 2021 در حین بازی دانمارک مقابل فنلاند در جام ملت‌های اروپا دچار ایست قلبی شد را فراموش نخواهند کرد.  اینکه او 22 نوامبر امسال، 528 روز پس از آن اتفاق، در بازی دانمارک مقابل تونس بازی خواهد کرد چیز جز معجزه نیست. مطمئناً آن لحظه در ورزشگاه ادیوکیشن سیتی لحظه‌ احساسی خواهد بود.

کریستین اریکسن فوق ستاره دانمارکی پس از این حادثه به لیگ برتر انگلیس برگشته است. او در حال حاضر در باشگاه جدید خود برنتفورد تاثیرگذار است. جی هریس، خبرنگار این باشگاه در سایت “The Athletic” در گفتگو با “فوتبال نو” گفت: “گمان نمی‌کنم کسی بوده باشد که جداً این اعتقاد را داشته باشد که او دوباره به فوتبال برمی‌گردد. بنابراین، اینکه او توانسته با این سطح بالا به فوتبال برگردد و عملکردی به همان خوبی داشته باشد چیزی جز معجزه نیست. توماس فرانک سرمربی برنتفورد حتی آن را یک افسانه ادامه‌دار خواند و من فکر می‌کنم این جمله به‌نوعی بهترین توصیف برای آن است.

او در این جام جهانی 30 ساله خواهد شد. بنابراین شما به این فکر خواهید کرد که شاید این آخرین تورنمنت او باشد که در آن واقعاً در اوج قرار دارد.”

خطر تونس

تونس با حضور تیم‌های مطرحی چون فرانسه و دانمارک در خطر بی‌توجهی قرار دارد. با این حال، باتوجه به جمعیت عظیم محلی تونسی‌های مقیم دوحه و هزاران نفر دیگر که قصد سفر به دوحه را دارند، نادیده گرفتن آن‌ها در آغاز این رقابت‌ها کار دشواری خواهد بود. آن‌ها با رسیدن به نیمه‌نهایی جام عرب در سال 2021، تجربه حضور و رقابت در قطر را دارند.

تجربه آن‌ها در جام جهانی بسیار جای تامل دارد. آن‌ها در اولین بازی خود در جام‌جهانی در سال 1978 پیروز شدند. اما 40 سال طول کشید تا آن‌ها با شکست دادن پاناما در جام جهانی روسیه، پیروزی بعدی خود را به دست آورند.

تونس امیدوار است که دو تیم محبوب اروپایی گروه خود را شکست دهد. گروه D خود می‌تواند قهرمان جام را مشخص کند. اما برای بسیاری لحظه تاثیرگذار جام جهانی زمانی است که کریستین اریکسن در هر برهه‌ای از رقابت‌ها وارد زمین خواهد شد. پس از گذشت ده ماه تاثیرگذار از آن اتفاق در کپنهاگن، حالا شما روی شکست او شرط‌بندی نخواهید کرد.

What's your reaction?

Related Posts

1 of 74

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *