جام جهانی
جام جهانی

اسامی داوران جام جهانی 2022 قطر اعلام شد؛ علیرضا فغانی نماینده ایران

فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) در آستانه چند ماه مانده به آغاز رقابت‌های جام جهانی 2022 قطر، اسامی داوران این رقابت‌ها را اعلام کرد. نام علیرضا فغانی و دو کمک داور از ایران هم در این لیست دیده می‌شود.

فیفا صبح پنجشنبه در بیانیه ای، نام 129 داور را که قرار است جام جهانی 2022 را قضاوت کنند اعلام کرد، علاوه بر نام سه داور ایرانی، حضور 6 داور زن در این لیست از جمله نکات قابل توجه بوده است.

فیفا برای نخستین بار در جام جهانی 3 داور زن و 3 کمک داور زن را هم برای قضاوت دعوت کرده است. داور فرانسوی فراپارات که در مقدماتی جام جهانی و لیگ قهرمانان اروپا هم قضاوت کرده از جمله دعوت شدگان است.

بر اساس بیانیه فیفا 36 داور، 69 کمک داور و 24 کمک داور ویدیویی از 6 کنفدراسیون مختلف با توجه به عملکرد و کیفیتشان در رقابت‌های بین المللی و داخلی طی سالیان اخیر دعوت شده اند.

پیر لوئیجی کولینا رئیس کمیته داوران فیفا در این باره می‌گوید:

«مانند همیشه کیفیت نخستین ویژگی مدنظر ما برای انتخاب داوران بوده است. جام جهانی 2018 از حیث داوری به خاطر استاندارد بالای داوران یکی از بهترین تورنومنت‌های ما بود و تلاش می‌کنیم در قطر هم تجربه ای بهتر از قبل داشته باشیم.»

کولینا درباره آماده سازی داوران گفت:

«پاندمی فعالیت‌های ما را تحت تأثیر قرار داده است، به خصوص در سال 2020 واوایل 2021. خوشبختانه هنوز با جام جهانی فاصله داریم و زمان کافی برای آماده سازی خواهیم داشت. داوران نباید از حالا خیال خود را راحت بداند، باید طی ماه های پیش رو سخت تلاش کنند و به شکل جدی به فکر آماده سازی برای جام جهانی باشند.»

داوران فیفا

داوران ایرانی حاضر در جام جهانی

از ایران یک داور و دو کمک داور در رقابت‌های جام جهانی 2022 قطر حضور خواهند داشت. علیرضا فغانی به عنوان داور اصلی، محمدرضا منصوری و محمدرضا ابوالفضلی دو کمک داور ایرانی حاضر در جام جهانی خواهند بود.

علیرضا فغانی دوره گذشته جام جهانی، دیدار رده بندی جام جهانی را قضاوت کرده بود.

What's your reaction?

Related Posts

1 of 74

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *