QUIZ
بسکتبال

10 حقیقت جالب و شنیدنی مورد مسابقات بسکتبال ان.بی.ای (NBA)

در این مقاله با 10 حقیقت جالب و شنیدنی تاریخ NBA آشنا خواهید شد که قطعا شما را شگفت‌زده خواهد کرد.

ان.بی.ای (NBA) اکنون بیش از 71 سال سن دارد. تاریخ شگفت انگیزی دارد که مملو از حقایق، رویدادها وجوایز است. مردم همیشه به دنبال حقایقی در مورد بازیکنان یا تیم های مورد علاقه خود هستند. هزاران واقعیت در سراسر اینترنت وجود دارد.

ما تمام مجموعه‌ها را مرور کرده‌ایم و 10 نکته و حقیقت برتر را انتخاب کرده‌ایم که ممکن است ندانید و مطمئناً شما را سرگرم می‌کند. پس پیشنهاد می‌کنم این مقاله از بردنیوز را از دست ندهید.

شکیل اونیل تاکنون تنها 1 یک شوت سه امتیازی زده است

یکی از بهترین بازیکنان تاریخ NBA، شکیل اونیل است که چهار بار قهرمان NBA و15 بار ستاره NBA شده است. او بر تمام جنبه های بازی تسلط داشت، به جز یکی. شکیل اونیل در تمام دوران حرفه ای خود 22 پرتاب سه امتیازی انجام داده و تنها یکی از آنها را به گل تبدیل کرده است. تصور این که بازیکنی با 11196 شوت در دوران حرفه ای خود در NBA، تنها یک شوت 3 امتیازی داشته است سخت است، اینطور نیست؟

در 16 فوریه 1996 بود که مجیک توپ را وارد دروازه کرد و در دو ثانیه باقی‌مانده، یکی از زشت ترین شوت های تاریخ NBA توسط شکیل اونیل انجام شد.

ایر جردن یک بار از NBA محروم شد

ایر جردن
ایر جردن

ایر جردن در سال 1985 متولد شد. او صاحب یکی از بهترین کفش های ورزشی بسکتبال تاریخ است که البته آنها سال به سال بزرگتر می‌شوند. با این حال، شروع این ماجرا به این راحتی نبود. کفش‌های ورزشی در آن زمان بیشتر سفید بودند و به بازیکنان گفته می‌شد که کفش‌هایی بپوشند که با لباس آنها و کفش‌های هم تیمی‌هایشان همخوانی داشته باشد. کفش های اولیه  جردن  ترکیب رنگ های مشکی و قرمز بودند که مورد پسند کمیسر سابق دیوید نبود زیرا با لباس شیکاگو بولز همخوانی داشتند.

استرن مایکل جردن را به ازای هر بازی که با این کفش های ورزشی انجام می‌داد، 5000 دلار جریمه می‌کرد. جردن اهمیتی نداد زیرا تمام جریمه را نایک از طرف او پرداخت کرد. این برای نایک در ازای چیزی که به دست آوردند، قیمت زیادی نداشت.

اولین قرارداد کوبی برایانت در NBA توسط والدینش امضا شد

کوبی برایانت در برگزینی سال 1996 NBA توسط شارلوت هورنتس انتخاب شد و بلافاصله با لس آنجلس لیکرز مبادله شد و بقیه ماجرا را همه شما می‌دانید. اما ماجرای دیگر برگزینی کوبی این بود که زمانی که او را انتخاب کردند سنش زیر 18سال بود و به همین دلیل والدینش قرار داد اول او را امضا کردند.

کوتاه قامت‌ترین بازیکن و بلند قدترین بازیکن در تاریخ NBA یک بار هردو برای یک تیم بازی کرده‌اند

کوتاه قدترین و بلندقدترین بازین ان بی ای
کوتاه قدترین و بلندقدترین بازین ان بی ای

ماگزی یک ورزشکار شگفت انگیز بود و به دلیل دزدی هایش مشهور بود. او آنقدر کوچک بود که در یکی از بازی ها حتی از لای پای یک بازیکن هم گذشت. او یک شوت بلاک کننده دست کم گرفته شده بود.

مانوت بول نیزایک مهارکننده و ریباند شگفت انگیز بود. او یک شوت زن سه امتیازی دست کم گرفته شده بود.

در فصل 1987-1988 هر دو برای یک تیم در واشنگتن بولتس بازی کردند.

لبرون جیمز با دست چپ می خورد و می‌نویسد

لبرون جیمز
لبرون جیمز

لبرون جیمز یکی از مسلط ترین بازیکنان حال حاضر روی کره زمین است که با دست چپش غذا می خورد ومی‌نویسد. او دوسویه است. لبرون با دست راست شوت می زند و معمولاً راست دست محسوب می شود، اما واقعیت این است که او تقریباً برای همه چیز به غیر از شوت زدن بسکتبال از دست چپ خود استفاده می‌کند.

وقتی در این مورد از او پرسیده شد، او پاسخ داد که در دوران کودکی خود سعی کرده از الگو های خود، مایکل جردن وپنی هارداوی تقلید کند وشروع به پرتاب با دست راست کرد، زیرا آنها توپ را با دست راست پرتاب می کردند. حالا تصور کنید که او شروع کند به پرتاب با دست چپ! آنوقت دیگر معلوم نیست چه آتشی به پا شود.

60 درصد از بازیکنان NBA پس از 5 سال بازنشستگی دچار ورشکستگی می شوند

این داده ها بر اساس مطالعه ای توسط Sports Illustrated است که چند سال قبل در سال 2009 انجام شده است، اما این روند حتی امروز نیز یکسان است. چگونه یک بازیکن NBA که میلیون ها درآمد دارد می تواند شکست بخورد؟ این یک سوال واضح است که به ذهن خطور می کند. اما مطالعه درست است. یک بازیکن در طول دوران حرفه ای خود میلیون ها درآمد کسب می کند ویک سبک زندگی مجلل دارد. او همه پول را خرج ماشین، کفش، لباس، خانه وچیز های دیگری می کند. تصور اینکه پول کجا به پایان می‌رسد سخت نیست.

بازیکنان باید اهمیت پول را درک کنند واز نظر مالی هوشمند باشند. لبرون جیمز یک مثال عالی برای این موضوع است. او افرادی را برای رسیدگی به امور تجاری ومالی خود استخدام کرده است. بازیکنان باید درک کنند که بعد از NBA زندگی همچنان ادامه دارد.

هیچ وقت در NBA امتیاز دو رقمی در پنج بعد نبوده است

دابل دابل وتریپل دابل در NBA رایج است. آیا در مورد Quadruple-Double چیزی شنیده اید؟

تنها چهار بازیکن در تاریخ NBA وجود دارند که موفق به ثبت چهار دابل شده اند. آنها عبارتند از: نیت تورموند (22 امتیاز، 14 ریباند، 13 پاس گل، 12 بلاک)، آلوین رابرتسون (20 امتیاز، 11 ریباند، 10 پاس منجر به گل، 10 توپ ربایی)، هاکیم اولاجوون (18 امتیاز، 16 ریباند، 10 پاس، 11 بلاک)، ودیوید رابینسون (34 امتیاز، 10 ریباند، 10 پاس منجر به گل، 10 بلاک).

اکنون که به مرحله پنج‌گانه می‌رسیم، همانطور که قبلاً ذکر شد، هرگز در NBA بازی پنج‌گانه‌ای وجود نداشته است که در آن بازیکنی حداقل 10 امتیاز آماری را در پنج دسته ثبت کرده باشد.

شکیل اونیل حکیم را به چالش یک به یک رساند

شکیل اونیل
شکیل اونیل

در سال 1995، شکیل اونیل 22 ساله بود وهدایت اورلاندو مجیک را بر عهده داشت. او در آن فصل مجیک را به فینال برد. اگرچه، فینال داستان متفاوتی برای شکیل اونیل داشت. او مقابل یکی از بهترین مراکز تاریخ   NBA، Hakeem   Olajuwon   قرار داشت. حکیم در هر بازی بیش از 30 امتیاز کسب کرد ودر هر بخش از شاک پیشی گرفت وموجب نا امیدی شاک شد.

شاک به قدری از حکیم عصبانی بود که پس از پایان فینال، یادداشتی برای حکیم فرستاد واو را برای مسابقه تک به تک به چالش کشید. بنابراین، چالش یک به یک تاکو بل شروع شد وحتی تبلیغات تجاری آن منتشر شد.

کوتاه قدترین بازیکن تاریخ NBA  ۳۹ شوت را مهار کرد

تایرون “ماگزی” بوگز کوتاه قدترین بازیکن تاریخ NBA است. بازیکنی را تصور کنید که با قد ۱.۶ متر وارد NBA شود. این یک داستان عادی نیست. این یک داستان خارق العاده از یک مرد خارق العاده است.

ماگزی در هر مرحله از زندگی‌اش با انتقادهایی درباره قدش مواجه شد، اما هرگز تسلیم نشد. او بدون مشقت کار کرد و به NBA رسید. زمانی که در NBA بود 39 شوت بازیکنان بلند قد را مهار کرد. او خیلی خاص بود.

پل پیرس 11 ضربه چاقو خورد و همچنان در هر بازی در فصل 01-2000 بازی کرد.

پل پیرس
پل پیرس

در 25 سپتامبر 2000، پل پیرس در باشگاه Buzz در بوستون بود. اواخر شب بود و متأسفانه پل در زمان نامناسبی در مکان اشتباهی قرار گرفت. او سعی کرد درگیری را که در باشگاه رخ داده بود متوقف کند و 11 ضربه چاقو خورد. او از ناحیه صورت، گردن و پشت مورد اصابت چاقو قرار گرفت. یک نفر حتی یک بطری را روی سر او شکست. هم تیمی سابقش تونی باتی، او را سریع به بیمارستان رساند و جانش را نجات داد. او باید تحت عمل جراحی ریه قرار می گرفت.

قابل توجه است که او سه روز بعد از جراحی به تنهایی روی پاهای خود ایستاد و خیلی زود به زمین بازگشت و شروع به پرتاب کرد. یکی از احمقانه ترین چیزها این بود که او در فصل 02-2001 82 بازی انجام داد و تنها بازیکن بوستون سلتیکس بود که تمام 82 بازی را در آن فصل شروع کرد. برای فردی که 11 ضربه چاقو خورده است، این امر غیرممکن به نظر می‌رسد. این به این دلیل بود که او از نظر ذهنی بسیار بسیار  سر سخت بود و بسیار به تیم خود و بسکتبال تعلق داشت.

What's your reaction?

Related Posts

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *