جام جهانی
جام جهانی

گران ‌قیمت‌ترین مربیان‌ جام جهانی 2022 قطر

مقدمه

همانند بازیکنان فوتبال باشگاهی، گروهی منتخب از مربیان حاضر در جام جهانی پیش‌ رو نیز وجود دارند که به‌دلیل دستمزدهای بالایی که دریافت می‌کنند برای گرفتن بهترین نتایج تحت فشار هستند. با پردرآمدترین سرمربیان جام جهانی قطر آشنا شوید.

رسیدن به جام جهانی؛ یک نقطه اوج

حضور در جام جهانی برای هر فرد حرفه‌ای شاغل در فوتبال، چه بازیکن و چه سرمربی، به‌نوعی یک نقطه اوج است. هیچ تورنمنت معتبرتری در این ورزش وجود ندارد و انتظار برای تجربه کردن یک دوره دیگر آن با نمایان‌شدنِ هرچه بیشترِ شمایل 2022 قطر، در حال کوتاه‌تر و کوتاه‌تر شدن است.

برای رسیدن به یک دوره جام جهانی شما باید فشارها را تحمل کنید. همچنین باید بر موانعی که در طول 4 سال (مدت‌زمان بین یک جام جهانی تا جام بعدی) پیش‌ می‌آیند غلبه کنید. این فیلتری است برای اطمینان از اینکه تنها قوی ترین‌ها و جسورترین‌ها هستند که در این مسابقات شرکت می‌کنند.

بنابراین پاداش یا مزد متناسب با تقاضا و تلاش است. و 32 تیم راه‌یافته به جام جهانی قطر این فرصت را خواهند داشت که نام خود را با حروف طلایی در تاریخ جام جهانی فوتبال ثبت کنند. نه تنها نام بازیکنان، بلکه نام مغز متفکرهایی که پشت نقشه‌هایی که بازیکنان اجرا می‌کنند حضور دارند.

گران‌ترین سرمربیان حاضر در جام جهانی آینده

ما معمولاً روی بحث میزان پول دریافتی بزرگ‌ترین ستارگان جهان فوتبال تمرکز می‌کنیم. با این حال، پشت موفقیت آن‌ها انضباط منسجم و سخت‌کوشی مربی‌ای است که مسیر پیروزی را طراحی کرده است. و جام جهانی قطر نیز از این قاعده مستثنا نیست. بنابراین دانستن اینکه کدام سرمربی‌ها بیشترین حمایت مالی را در ازای کارشان دریافت می‌کنند موضوعی جذاب است.

در جام جهانی آتی همه نوع مربی‌ای حضور دارد؛ کسانی که اولین حضور خود را در این تورنمنت معتبر تجربه خواهند کرد، کسانی که قبلاً تجربه زیادی در سرمربی‌گری در بیش از یک دوره آن را داشته‌اند و همچنین کسانی که از قبل معنای واقعی قهرمانی در جام جهانی را می‌دانند.

15. لوئیس انریکه- اسپانیا- 1.16 میلیون دلار

لوئیس انریکه
لوئیس انریکه

در کمال تعجب نام لوئیس انریکه در انتهای این فهرست برجسته قرار دارد. او در نوامبر 2019، پس از استعفای خود به دلایل خانوادگی در ژوئن همان سال، به سکان هدایت اسپانیا بازگشت. او با بارسلونا همه‌ نوع قهرمانی را به دست آورد.

14. روبرتو مارتینز- بلژیک- 1.21 میلیون دلار

روبرتو مارتینز
روبرتو مارتینز

او از جمله مربیان حاضر در قطر است که طولانی‌ترین مدت هدایت یک تیم را به‌عهده داشته‌اند. او پس از حضور در سه تیم لیگ برتری هدایت تیم ملی بلژیک را به‌عهده گرفت. اما با وجود داشتن بااستعدادترین نسل تاریخ فوتبال بلژیک، به لحاظ نتایج عملکرد ضعیفی داشته است.

13. گرگ برهالتر- ایالات متحده آمریکا- 1.25 میلیون دلار

گرگ برهالتر
گرگ برهالتر

برهالتر با سبک بازی موثرش، در حالیکه هنوز عنوانی کسب نکرده، فرصت هدایت تیم ملی آمریکا را دریافت کرده است. او ناامید نشده، زیرا در دوران هدایت‌اش آمریکا قهرمانی گلدن کاپ و اولین قهرمانی لیگ ملت‌های کونکاکاف را به‌دست آورد. او به‌عنوان بازیکن در جام جهانی 2002 حضور داشت.

12. گراهام آرنولد- استرالیا- 1.35 میلیون دلار

گراهام آرنولد
گراهام آرنولد

او پس از چندین تجربه به‌عنوان سرمربی تیم ملی زیر 23 سال و به‌عنوان دستیار تیم ملی بزرگسالان، فرصت هدایت تیم‌ملی استرالیا را در جولای 2018 به‌دست آورد. او از قبل می‌داند که حضور در تیم‌ملی در جام جهانی، پس از دوران دستیار مربیِ تیم ملی بودنش در جام‌های جهانی 2006 و 2010، چگونه است.

11. پائولو بنتو- کره جنوبی- 1.35 میلیون دلار

 پائولو بنتو
پائولو بنتو

جام جهانی 2022 قطر سومین حضور او در جام‌های جهانی‌ خواهد بود. او در جام جهانی 2002 کره-ژاپن به‌عنوان بازیکن پرتغال و در جام جهانی 2014 برزیل به‌عنوان سرمربی پرتغالی‌ها حضور داشت. او به‌خاطر جام‌های متعددی که با اسپورتینگ لیسبون و قهرمانی لیگ با المپیاکوس به‌دست آورده از شهرت خوبی برخوردار است.

10. مراد یاکین- سوئیس- 1.65 میلیون دلار

مراد یاکین
مراد یاکین

او پس از آنکه اعتبار خوبی به‌عنوان سرمربی به‌ واسطه نتایج خوبش در تیم‌های باشگاهی اف.سی بازل و تون (تیمی که او با آن در اولین فصل سرمربی‌گری باشگاهی‌اش موفق به قهرمانی شد) به‌دست آورد، هدایت تیم ملی سوییس را در آگوست 2021 عهده‌دار شد. یاکین در دوران بازیگری‌اش هرگز موفق به حضور در جام جهانی نشد، رویایی که اکنون در سمت سرمربی برای او تحقق خواهد یافت.

9. فرناندو سانتوس- پرتغال- 2.25 میلیون دلار

فرناندو سانتوس
فرناندو سانتوس

او در میان مربیان حاضر در جام جهانی قطر سومین مربی مسن جام خواهد بود. سانتوس قبلاً با قهرمانی در یورو 2016 و لیگ ملت‌های اروپا 2018-2019 جایگاه‌اش را در تاریخ پرتغال تثبیت کرده است. او دومین مربی‌ با سابقه این تیم است و در تلاش است تا از نتایجی که در جام جهانی 2018 با رسیدن به جمع 16 تیم پایانی و سپس با شکست برابر اروگوئه به پایان رسید، پیشی بگیرد.

8. فلیکس سانچز باس- قطر- 2.45 میلیون دلار

فلکس سانچز باس
فلکس سانچز باس

او برای کار در آکادمی اسپایر به قطر آمد تا استعدادهای فوتبالی محلی آنجا را پرورش دهد. با این حال، عملکرد خوب او باعث شد تا پله‌های ترقی را طی کند و سرمربی تیم ملی زیر 19، زیر 20 و زیر 23 سال و سرانجام در جولای  2017 سرمربی تیم ملی بزرگسالان قطر شود. باس بزرگ‌ترین قهرمانی تاریخ تیم ملی این کشور یعنی فتح جام ملت‌های آسیا 2019 را به ارمغان آورد.

7. لیونل اسکالونی- آرژانتین- 2.65 میلیون دلار

لیونل اسکالونی
لیونل اسکالونی

او به‌عنوان بازیکن چندبازی برای تیم ملی آرژانتین بازی کرد و یکی از آن بازی‌ها در جام جهانی 2006 بود. اسکالونی پس از حضور در جام جهانی 2018 به‌عنوان دستیار جورج سامپائولی، به‌عنوان سرمربی موقت آرژانتینی‌ها ابقا شد و نتایج خوب او باعث شد که به‌عنوان سرمربی این تیم منصوب شود. او تنها با 44 سال سن جوان‌ترین مربی حاضر در جام جهانی 2022 قطر خواهد بود.

6. جراردو مارتینو- مکزیک- 2.95 میلیون دلار

جراردو مارتینو
جراردو مارتینو

او تجربه مربی‌گری بالایی دارد که از بین آن می‌توان به هدایت پاراگوئه اشاره کرد. او با پاراگوئه بهترین عملکرد تاریخ این تیم در جام جهانی (2010 آفریقای جنوبی) را رقم زد. مارتینو همچنین سرمربی‌گری بارسلونا و تیم ملی آرژانتین را نیز در کارنامه دارد. او در ابتدای حضورش در مکزیک فاتح گلدن کاپ شد. هدف او شکستن نفرین “ال تریِ” حذف شدن از جمع 16 تیم پایانی در 7 جام جهانی متوالی است.

5. لوئیس ون خال- هلند- 2.95 میلیون دلار

لوئیس ون خال
لوئیس ون خال

ون خال؛ یک سرمربی با ارائه یک فوتبال اروپایی تاریخی، قهرمانی‌های چندگانه با آژاکس، بارسلونا و بایرن مونیخ. او سومین مرحله حضورش در تیم ملی هلند به‌عنوان سرمربی را تجربه می‌کند. او پیشتر این تیم را در قالب حضور در یک جام جهانی (2014 برزیل) هدایت کرده و جایگاه سوم را در آن مسابقات به‌دست آورده است. ون خال مسن‌ترین سرمربی حاضر در جام جهانی 2022 قطر خواهد بود.

4. تیته- برزیل- 3.65 میلیون دلار

تیته
تیته

او باسابقه‌ترین مربی تیم ملی برزیل است. تیته در طول دوران سرمربی‌گری برزیل را قهرمان کوپا آمریکا در سال 2019  شد. با این حال بدهی بزرگ او جام جهانی بود، جایی که تیم او در جام جهانی 2018 روسیه در مرحله یک‌چهارم پایانی مقابل بلژیک حذف شد. ماموریت او پایان دادن به 20 سال ناکامی برزیلی‌ها در قهرمانی جام جهانی است.

3. دیدیه دشان- فرانسه- 3.85 میلیون دلار

دیدیه دشان
دیدیه دشان

او رابطه‌ای عاشقانه با جام جهانی دارد و در سال 1998 به‌عنوان بازیکن و 20 سال بعد نیز در سمت سرمربی فاتح این جام شده است. او در سطح باشگاهی چندین قهرمانی با المپیک مارسی فرانسه کسب کرده است. دشان در جام جهانی 2022 قطر در رتبه نخست مربیانی خواهد بود که بیشترین مدت هدایت یک تیم را برعهده دارند (با 10 سال و 4 ماه سابقه).

2. گرت ساوتگیت- انگلیس- 5.85 میلیون دلار

گرت ساوتگیت
گرت ساوتگیت

او مدت کوتاهی پس از انتصابش به‌عنوان سرمربی موقت تیم ملی انگلیسی، در سپتامبر 2016 به‌عنوان سرمربی دائم این تیم انتخاب شد. ساوتگیت در جام جهانی 2018 روسیه بهترین عملکرد “سه شیر نشان‌ها” در جام جهانی از زمان جام جهانی 1990 ایتالیا تا به اکنون را برای‌شان رقم زد. او به‌عنوان بازیکن در جام جهانی 1998 فرانسه در 2 بازی انجام داد و در جام جهانی 2002 کره-ژاپن نیز حضور داشت اما یک دقیقه هم بازی نکرد.

1. هانس دیتر فلیک- آلمان- 6.55 میلیون دلار

هانس دیتر فلیک
هانس دیتر فلیک

او به‌عنوان دستیار یوآخیم لو عضوی از تیم ملی آلمانی بود که جایگاه سوم جام جهانی 2010 و قهرمانی جام جهانی 2014 برزیل را کسب کرد. فلیک پس از یک دوره موفق که 13 عنوان را در مدت 1 سال و هفت ماه مربی‌گری کسب کرد، سکان هدایت آلمان‌ها را برعهده گرفت.

What's your reaction?

Related Posts

1 of 74

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *