جام جهانی
جام جهانیفوتبال

چگونه برای اقامت در قطر هتل پیدا کنیم؟ جام جهانی 2022

اگر علاقمند به اقامت در قطر برای مسابقات جام جهانی هستید و نیاز به اقامتگاه و هتل دارید، در این مقاله می‌توانید با روش‌ها و محل‌های اقامت در قطر آشنا شوید.

اگر علاقمند به اقامت در قطر برای مسابقات جام جهانی هستید و نیاز به اقامتگاه و هتل دارید، در این مقاله از بردنیوز می‌توانید با روش‌ها و محل‌های اقامت در قطر آشنا شوید. پس همراه ما باشید.

مقدمه

احتمالا باید تا الان بلیت‌های خود را برای جام جهانی 2022 دریافت کرده باشید. البته ممکن است پروازهای خود را رزرو کرده باشید یا نه، اما نگران نباشید. اگر به دنبال هتل یا Airbnb بوده‌اید، هیچ‌کدام از آن‌ها در حال حاضر برای اقامت در جام جهانی 2022 در دسترس نیستند. اما شما که به دنبال گزینه‌های دیگری برای هتل و اقامتگاه هستید و به دنبال این هستید که محل اقامتی برای دوران جام جهانی پیدا کنید، باید چه کنید؟ در ادامه خلاصه‌ای کاربردی از نحوه یافتن هتل برای جام جهانی، در قطر و کشورهای اطراف آمده است.

یکی از گزینه‌ها این است که از طریق وبسایت رسمی قطر 2022 یک کابین دهکده هواداران رزرو کنید. اما توجه داشته باشید که به نظر می‌رسد منظور از “کابین” تلاقی بین یک کانتینر حمل و نقل تغییر یافته و یک کلاس درس کوچک و قابل حمل است. همچنین، شنیده‌ایم که کابین‌های Fan Villages دارای سیستم تهویه مطبوعی نیستند. علاوه بر این، باید توجه کنید که کابین‌ها در بیابان قرار گرفته‌اند. بنابراین، انتظار یک تجربه راحت هتل-مانند را نداشته باشید.

براساس تحقیقات ما، فرآیند یافتن اقامتگاه‌های هتل از طریق پورتال قطر 2022 بسیار دشوار و خسته کننده است. برای کاهش استرس، ما این راهنما را در مورد چگونگی پیدا کردن هتل برای جام جهانی در قطر گردآوری کرده‌ایم.

چگونه یک هتل یا اقامتگاه مناسب را برای استفاده در جام جهانی در قطر بیابیم؟

در دنیای ایده‌آل، هوادارانی که برای جام جهانی به قطر سفر می‌کنند تا حد امکان نزدیک به مرکز مسابقات جام جهانی ساکن خواهند شد. به هر حال، یکی از نکات فروش بلیت جام جهانی قطر نزدیکی ورزشگاه‌ها در این مسابقات است. بیشترین فاصله میان دو استادیوم از یکدیگر فقط 46 مایل است. در مقایسه با این مقدار، در جام جهانی 2018 روسیه، کمترین فاصله میان دو استادیوم در خارج از مسکو بیش از 175 مایل بوده است.

بنابراین، بیایید با نگاهی به اقامتگاه‌های موجود در قطر و اطراف آن شروع کنیم.

هتل‌ها

شاید کنجکاو شده باشید که چگونه هتل‌های موجود برای جام جهانی در قطر را پیدا کنید. متأسفانه، طبق گزارش وبسایت جام جهانی قطر، این موارد در حال حاضر در دسترس نیستند. اینها احتمالاً اولین اقامتگاه هایی بودند که ظرفیت آنها تکمیل شده است. تقریباً همه این هتل‌ها در منطقه مرکزی دوحه قرار داشتند.

با این حال، گزینه‌های دیگری هم هستند که خارج از دوحه قرار دارند.

اقامت در کشورهای همسایه

کشورهای همسایه قطر
کشورهای همسایه قطر

هتل‌های زیادی برای انتخاب در شهرهایی مانند مسقط (عمان)، دبی (امارات متحده عربی)، ابوظبی (امارات متحده عربی) و دمام (عربستان سعودی) وجود دارد. به راحتی می‌توانید در یک کشور همسایه اقامت داشته باشید و برای بازی‌ها به قطر بروید.

هتل‌های هر یک از شهرهای ذکر شده در بالا، سفر نسبتاً ساده‌ای را بین کشورها فراهم می‌کنند.

مزایای اقامت در هتل‌های کشورهای همسایه بسیار زیاد است. اولا، شما هتل‌های بیشتری برای انتخاب دارید. دوم اینکه کیفیت هتل‌ها بهتر است. سوما، و مهمتر از همه، از آنجا که گزینه‌های زیادی در دسترس هستند، قیمت‌ها مقرون به صرفه‌تر خواهند بود.

مسافران و ویزاهای مربوط به ایالات متحده آمریکا

اولین و مهم‌ترین قدم شما این است که مستقیماً از طریق وبسایت جام جهانی 2022 قطر برای خرید بلیت بازی اقدام کنید. در مرحله بعد، برای دسترسی به Haya Card خود ثبت نام کنید. این کارت به عنوان مثال، دسترسی به قطر، ورود به استادیوم‌ها و دریافت حمل و نقل رایگان در کشور از طریق اتوبوس یا مترو را برای شما فراهم می‌کند.

کارت هایا به عنوان ویزای ورودی برای مسافران قطر عمل می‌کند. داشتن این کارت برای مسافرانی که برای جام جهانی می‌آیند اجباری است. وجود آن برای ورود به کشور و ورود به هر ورزشگاهی در جام جهانی ضروری است.

توجه داشته باشید که طرفدارانی که فقط سعی می‌کنند برای کسب تجربه به کشور بروند محدودتر هستند. بهترین کار برای شما این است که ابتدا بلیت مسابقه خود را بخرید و بعداً برای رزرو هتل و پروازهای خود اقدام کنید.

هتل در قطر
هتل در قطر

دهکده‌های مخصوص هواداران/ Fan Villages

در حال حاضر، دهکده های هواداران دارای سه مکان در حومه قطر هستند. با قیمتی معادل 208 دلار برای هر شب، این مقرون به صرفه‌ترین گزینه برای هوادارانی است که برای جام جهانی به قطر می‌آیند. اما به یاد داشته باشید، قطعا امکاناتی را دریافت می‌کنید که معادل با هزینه پرداختی شما هستند. این سه گزینه، درست در جنوب دوحه، شمال ورزشگاه لوسیل و مایل به غرب دوحه قرار گرفته‌اند.

طرفداران می‌توانند دو تخت دو نفره یا یک تخت کامل (دونفره) را در محل اقامت خود داشته باشند. به خاطر داشته باشید، این اقامتگاه اصلا به اندازه هتل‌های قطر و کشورهای همسایه نیست؛ بلکه فقط مکانی برای خوابیدن و آماده شدن برای روز است. امکانات دهکده‌های طرفداران کم و بیش یکسان است، فقط در نقاط متفاوتی واقع شده‌اند. وای‌فای رایگان، دو بطری آب در روز، خدمات نظافت خانه برای دو بار در هفته و دسترسی نسبتا آسان به دوحه از طریق مترو، امکانات این اقامتگاه‌ها هستند.

هیچ نشانه ای از تهویه مطبوع در این کابین‌ها وجود ندارد، بنابراین گردشگران در این دهکده‌ها تنها به خنکی هوا در عصرها امیدوارند!

آپارتمان و ویلا

با افزایش قیمت و کیفیت، قیمت اجاره آپارتمان‌ها در قطر از حدود شبی 1000دلار شروع می‌شوند.

این گزینه‌ها به شکل گسترده‌ای در دسترس هستند. با این حال در برخی مکان‌ها، آپارتمان‌های بیشتری در دسترس هستند، در حالی که برخی دیگر از شش ماه مانده به جام جهانی از دسترس خارج می‌شوند. همچنین، با توجه به گستره گزینه‌ها، آپارتمان‌ها و ویلاهای متعددی از ورزشگاه الجنوب در جنوب تا الخور در بخش شمالی کشور وجود دارد.

برخی از گزینه‌ها، مانند Al Wakrah، دارای آپارتمان‌های سه خوابه با قیمت تقریباً 530 دلار برای هر شب هستند. اگر برخی از افراد بخواهند به صورت گروهی سفر کنند، می‌توان آنها را طوری تنظیم کرد که شش تخت برای شش مسافر داشته باشد.

با این حال، چیزی که باید در نظر داشت این است که برخی از آپارتمان‌ها و ویلاها دارای تهویه مطبوعی خواهند بود، در حالی که برخی دیگر اینگونه نیستند. همه آنها چندین بار در هفته برنامه نظافت، دسترسی به وای فای، لوازم اولیه آشپزخانه و دسترسی به حمل و نقل را خواهند داشت.

کشتی‌های کروز

برای کسانی که علاقه مند به یادگیری نحوه یافتن هتل برای جام جهانی در قطر هستند، یک گزینه جالب وجود دارد. یک جفت کشتی کروز از MSC Cruises در ترمینال بزرگ دوحه پهلو می‌گیرد. این کشتی‌ها خارج از مرکز شهر هستند. به این معنی که دسترسی آسان به فعالیت‌ها و حمل و نقل به استادیوم‌ها را برای هواداران مقیم خود فراهم می‌کند.

در حال حاضر، دو کشتی کروز در MSC Poesia برای هر شب 180 دلار و در MSC World Europa برای هر شب 350 دلار قیمت دارند. به این دلیل که از ماه می 2022، World Europa هنوز در حال ساخت است و باعث می‌شود که هواداران جام جهانی قطر جزو اولین کسانی باشند که در کشتی اقامت دارند. اقامت در یک کشتی کروز برای جام جهانی قطر درست مانند رفتن به تعطیلات دریایی است. امکان سفارش شام و نوشیدنی در کشتی وجود دارد و امکاناتی برای سرگرمی در هردو کشتی فراهم هستند.

اتاق‌ها طبق استاندارد معمول کشتی‌های کروز نسبتا کوچک هستند. با این حال، همچنان تا شش ماه پس از جام جهانی در دسترس خواهند بود.

اقامت در خارج از قطر

دلایلی وجود دارد که ترجیه دهید در خارج از قطر بمانید، سپس به این کشور رفت و آمد کنید تا یک بازی را تماشا کنید یا بخشی از جو باشید.

تعدادی از خطوط هوایی که خلیج فارس را خانه می‌نامند، حمل و نقل را در طول جام جهانی از طریق هواپیمای شاتل ارائه می‌دهند. به عنوان مثال، قطر ایرویز، فلای دبی، عمان ایر، کویت ایرویز و ایرلاین‌های عربستان سعودی حمل و نقل از طریق خطوط شاتل روزانه را به عهده خواهند داشت. تقریباً 160 پرواز شاتل در روز انجام خواهد شد.

طبق اعلام قطر ایرویز، هزینه بلیت پروازهای اکونومی 298 دلار آمریکا است.

این هواپیماهای شاتل قصد دارند پنج ساعت قبل از هر مسابقه وارد شوند. بنابراین، به گفته اکبر الباکر، مدیرعامل قطر ایرویز، هواداران زمان زیادی برای سوار شدن به هواپیماها برای بازگشت به کشور محل اقامت خود خواهند داشت. کسانی که به دنبال شرکت در این طرح هستند باید سه چیز را تضمین کنند. اولین نکته این است که، کارت هایا باید تکمیل شده و در دسترس باشد. هواداران باید بلیت مسابقه را نیز داشته باشند. کسانی که به دنبال ورود به کشور برای استفاده از رستوران یا فعالیت‌های دیگر هستند، به سرویس حمل و نقل دیگری نیاز دارند. در نهایت، طرفداران باید پروازی را که حداقل چهار ساعت قبل از شروع بازی به دوحه می‌رسد، رزرو کنند.

What's your reaction?

Related Posts

1 of 148

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *