جام جهانی
جام جهانیفوتبال

هزینه حضور در قطر و تماشای جام جهانی چقدر است؟ (FIFA World Cup 2022)

اگر قصد تماشای مسابقات جام جهانی را دارید و نمی‌دانید برای بلیط بازی‌ها و اقامت در قطر چقدر باید هزینه کنید ادامه این مقاله را از دست ندهید.

تصمیم گیری برای برگزاری جام جهانی در قطر یک تصمیم بحث برانگیز بوده است. فراتر از پرسش‌های مربوط به حقوق بشری در انتخاب این کشور، به دلیل وجود تابستان‌های گرم و سوزان در این بخش از جهان، باید کل تقویم فوتبال برای انجام بازی‌ها در زمستان تطبیق داده می‌شد.

روند زندگی هواداران نیز با چنین انتخابی تحت تأثیر قرار خواهد گرفت؛ دلیل این امر این است که آن‌ها برای اولین بار برای حضور در جام جهانی به کشوری در خاورمیانه سفر خواهند کرد. این اولین جام جهانی خارج از تابستان است که از 21 نوامبر تا 18 دسامبر (30 آبان تا 27 آذر) برگزار می‌شود.

همانطور که انتظار می‌رود برنامه ریزی برای حضور در این جام جهانی هزینه زیادی به همراه خواهد داشت. در این مقاله از بردنیوز با آن آشنا شوید.

قیمت بلیط مسابقات جام جهانی چقدر است؟

قیمت بلیط مسابقات جام جهانی
قیمت بلیط مسابقات جام جهانی

قیمت بلیط متفاوت است؛ با این حال میانگین قیمت برای حضور در یک بازی گروهی حدود 152 دلار است. در ادامه هم قیمت بلیط‌ها به طور طبیعی با ادامه بازی‌ها و رسیدن به مراحل حذفی افزایش خواهد یافت. هزینه بلیط‌ فینال بسیار بالا خواهد بود.

هزینه رفتن به قطر برای جام جهانی چقدر است؟

هواپیما جام جهانی قطر
هواپیما جام جهانی قطر

پرواز به قطر از ایالات متحده با پرداخت هزینه امکان پذیر است؛ البته میزان این هزینه بستگی به نقطه شروع شما دارد. با این حال، به طور متوسط ​​یک سفر رفت و برگشت به قطر از ایالات متحده 2160 دلار هزینه دارد.

برای اقامت در قطر، بسته به هتل انتخابی، احتمالاً به شبی 600 دلار نیاز خواهید داشت. برای خانواده‌ها این هزینه ممکن است تا عددی نزدیک به 1500 دلار برای هر شب اقامت، بالا برود.

در رابطه با غذا، شما باید مبلغی در حدود هفت دلار برای یک وعده غذایی فست فود بپردازید؛ یا این که خودتان آشپزی کنید. در رستوران‌ها انتظار پرداخت میانگین 25 دلار را برای صرف غذا داشته باشید.

حمل و نقل در روزهای مسابقه با داشتن شناسه طرفداری Haya Card رایگان خواهد بود.

به طور متوسط، یک سفر 10 روزه احتمالاً حدود 7871 دلار برای شما هزینه به همراه خواهد داشت.

What's your reaction?

Related Posts

1 of 181

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *