جام جهانی
جام جهانی

همه چیز در مورد هیا کارت (Hayya Card)؛ آموزش ثبت نام

هیا کارت (به انگلیسی: Hayya Card)، کارت هواداری مشخصی است که دولت قطر برای جام جهانی ۲۰۲۲ معرفی کرده است. اگر قصد دارید برای مسابقات جام جهانی راهی قطر شوید، هیا کارت باید دریافت کنید. ایده این کارت از فن آیدی روسیه برای جام جهانی ۲۰۱۸ برداشته شد. با هیا کارت هواداران فوتبال می‌توانند بدون ویزا به قطر سفر کنند و در ورزشگاه‌های تورنمنت حضور یابند. در این نوشته شما را با چند و چون دریافت هیا کارت آشنا می‌کنیم.

ویزای قطر برای جام جهانی

طرح هیا کارت
طرح هیا کارت

کشور قطر به طور کلی برای شهروندان بسیاری از کشورهای جهان جهت سفر ویزا طلب می‌کند. اگرچه اخیرا ویزای قطر برای شهروندان اروپایی و روسیه برداشته شد. اما در مجموع سفر به قطر بدون ویزا تنها برای ۴۸ ساعت و آن هم از طریق خرید بلیط هواپیمایی قطر ممکن بود. دولت قطر طبق قولی که به فیفا داد، روند ویزا را با صدور هیا کارت راحت کرد. بدین ترتیب با دریافت هیا کارت، هواداران فوتبال می‌توانند بدون ویزا برای مدت یک ماه به کشور قطر سفر کنند و از مسابقات جام جهانی لذت ببرند. هزینه دریافت هیا کارت رایگان است و اگر آژانس هواپیمایی از شما درخواست پول کند، برای خدمات خودش است.

به جز هیا کارت طبق هماهنگی‌هایی که بین دولت ایران و قطر انجام شد، در زمان برگزاری مسابقات جام جهانی ویزا بین دو کشور لغو می‌شود. بدین ترتیب شهروندان ایران بدون ویزا می‌توانند به قطر سفر کنند. اگرچه همچنان دریافت هیا کارت برای کارهای دیگر اجباری است که ادامه توضیح می‌دهیم.

هیا کارت

ویزا قطر
ویزا قطر

همان‌طور که تاکنون متوجه شده‌اید هیا کارت، مدرکی است که دولت قطر برای سفر علاقه‌مندان به جام جهانی ۲۰۲۲ صادر می‌کند. بزرگترین خاصیت این کارت، سفر بدون ویزا به قطر برای یک ماه است. توجه داشته باشید که اعتبار کارت فراتر از یک ماه نخواهد رفت و باید کشور قطر را ترک کنید. با توجه به قانون لغو ویزا بین ایران و قطر در طول ایام جام جهانی، ایرانی‌ها شاید در این تصور باشند که به هیا کارت نیازی ندارند. اما طبق اعلام رسمی برگزارکننده جام جهانی، همه کسانی که می‌خواهند وارد ورزشگاه شوند باید هیا کارت داشته باشند.

به عبارتی دیگر، هیا کارت در نقش کارت شناسایی عمل می‌کند. همچنین دولت قطر برنامه‌های خاصی در شهر دوحه برای علاقه‌مندان فوتبال ترتیب می‌دهد که برای استفاده از آنها باید هیا کارت ارائه داد. برخلاف دوره قبلی، کارت هواداری به شهر و خانه شما ارسال نمی‌شود. بلکه بعد از تایید شدن ویزای شما، می‌توانید با پرینت کارت یا از طریق اپلیکیشن هیا کارت، در کشور قطر تردد کنید.

آموزش ثبت نام هیا کارت

هیا کارت
هیا کارت

برای گرفتن هیا کارت، باید ابتدا بلیط خریداری کنید. امکان ثبت نام هیا کارت بدون بلیط وجود ندارد. در صورتی که بلیط خریداری کردید، باید وارد وب‌سایت https://hayya.qatar2022.qa شوید. بعد از ثبت نام اولیه، باید اطلاعات خود را تنها در یک فرم پر کنید. اولین سوال در مورد شماره بلیط شماست.

گزینه‌ای برای چک کردن اینکه آیا شماره بلیط را درست زدید وجود دارد. پس از اطمینان حاصل کردن از صحت اطلاعات بلیط، نام و نام خانوادگی را به انگلیسی و عربی وارد کنید. در حال حاضر سایت فونت فارسی را برای متن عربی قبول نمی‌کند. به همین دلیل بهتر است فونت عربی را در کامپیوتر یا موبایل خود اضافه کنید تا مشکلی ایجاد نشود. سرانجام از شما انتظار می‌رود که عکس پرسنلی برای قرار گرفتن در کارت هواداری بارگذاری کنید. در خانه هم می‌توانید از خود عکس بگیرید، اما بهتر است مقررات عکس را همچنان رعایت کند. عکس‌های تار مورد قبول واقع نمی‌شوند. مثال‌هایی از عکس درست و نادرست در سایت وجود دارد.

سوالات متداول

هزینه صدور هیا کارت چقدر است؟

علاقه‌مندان می‌توانند به طور رایگان هیا کارت بگیرند.

با هیا کارت دیگر نیازی به ویزا نیست؟

طرفداران فوتبال با دریافت هیا کارت می‌توانند بدون ویزا به قطر سفر کنند.

مدت زمان اعتبار هیا کارت چقدر است؟

یک ماه

آدرس دریافت هیا کارت

https://hayya.qatar2022.qa

What's your reaction?

Related Posts

1 of 55

Leave A Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *