جام جهانی
جام جهانیفوتبال

قطر 2022: آیا نوشیدن الکل در جام جهانی پیش‌رو امکان پذیر است؟

آیا قوانین کشور قطر به شما اجازه مصرف نوشیدنی‌های الکی را در داخل و خارج ورزشگاه در مسابقات جام جهانی به شما می‌دهد؟ در این مقاله بخوانید.

یکی از بزرگترین سوالات برای میلیون ها هوادار فوتبال که قصد حضور در جام جهانی فوتبال 2022 قطر را دارند، در مورد آنچه در زمین اتفاق می‌افتد نیست، بلکه در مورد امکان مصرف الکل در طول این رویداد است.

حقیقتا، یکی از دیرپاترین آیین های اکثریت هواداران فوتبال، فقط حضور در استادیوم ها، پوشیدن پیراهن تیم محبوبشان و جشن گرفتن گل‌هایشان نیست بلکه همچنین مصرف الکل‌های سبک مانند آبجو است.

کشور میزبان جام جهانی فوتبال آینده متعلق به فرهنگ مسلمانان است که نه تنها مصرف مشروبات الکلی را در هر زمینه و در هر زمانی ممنوع، بلکه شیطانی نیز می‌داند. بدون شک، تورنمنت اصلی فوتبال، یک برخورد فرهنگی خواهد بود که از هر دو طرف، میزبان و میهمان، صبر، همدلی و بردباری می‌طلبد.

پس، آیا این احتمال وجود خواهد داشت که سرخوشی و اشتیاق به فوتبال و نشاطی که هواداران آن به لطف مصرف الکل به آن دست یافته اند، در طول جام جهانی فوتبال آینده قطر 2022 را تجربه کنند؟

نوشیدن الکل در وررشگاه
نوشیدن الکل در وررشگاه

آیا معمولاً در قطر امکان نوشیدن الکل وجود دارد؟

مصرف روزانه الکل در این کشور خاورمیانه امکان پذیر است، با این حال، محدودیت بسیار گسترده‌ای برای اجتناب از مصرف تا حد امکان وجود دارد برخی از این محدودیت‌ها حرام مطلق نوشیدن مشروبات الکلی در معابر عمومی و همچنین مستی در آنهاست. هر دو اقدام می تواند منجر به حبس تا 6 ماه و جریمه نقدی تا 825 دلار شود.

کجا می توان در قطر روزانه الکل مصرف کرد؟

در ابتدا لازم به ذکر است که برای نوشیدن الکل ابتدا باید آن را خریداری کنید. این حق در قطر فقط برای کسانی است که بتوانند ثابت کنند 21 سال یا بیشتر دارند. سپس برای خرید مجوز لازم است. این مجوز از طریق یک روش بوروکراتیک به دست می آید که در آن شما باید نامه ای از کارفرمای خود ارسال کنید که حقوق ماهانه خود را اعلام کنید زیرا تنها بخشی از درآمد شما می تواند برای خرید الکل استفاده شود.

نوشیذنی‌های الکلی
نوشیذنی‌های الکلی

موارد فوق به طور روزمره در کشور میزبان جام جهانی فوتبال آینده برای ساکنان داخلی و خارجی اعمال می‌شود، با این حال، این می‌تواند در طول رویداد اصلی فوتبال از تاریخ 21 نوامبر تا 18 دسامبر متفاوت باشد.

از کجا در قطر الکل بخریم؟

با وجود داشتن بیش از 21 سال سن و داشتن مجوز برای خرید، دسترسی به الکل در جهت نمایش رعایت ارزش‌های آنها بسیار محدود است. بنابراین، فقط در رستوران‌های مجاز، هتل‌های مجلل و از طریق توزیع‌کننده مجاز، که همگی بیشتر در دوحه واقع شده‌اند، قابل دریافت است. برخلاف وضعیت سایر کشورها، همه کافه‌ها مجوز توزیع الکل را ندارند.

همچنین این را در نظر داشته باشید که حمل الکل با خود در جا‌به‌جایی های روزانه امکان پذیر نیست و ممکن است متوقفتان کنند و شما را جست و جو کنند. البته فقط هنگام خرید می‌توانید آن را از محل فروش که خریده‌اید به محل اقامت خود حمل کنید (که باید آن را ثابت کنید)

چند توزیع کننده مجاز مشروبات الکلی در قطر وجود دارد؟

باز هم این نشان دهنده برخورد فرهنگی بین قطر و بسیاری از کشورهای مبدأ هواداران حاضر در جام جهانی فوتبال آینده است. تنها جایی که توسط دولت مجاز به فروش مشروبات الکلی به هتل‌ها، رستوران ها و عموم مردم است، شرکت توزیع قطر است.

QDC همچنین مسئول صدور مجوز برای خرید الکل برای عموم مردم یا فروش الکل برای مؤسساتی است که مجاز به انجام این کار هستند که دراین محل واقع شده است: ام الجفیرات، دوحه (منطقه ابو حمور، خارج از جاده بازار عمده فروشی). ساعات کاری آن از شنبه تا پنجشنبه از ساعت 8:30 صبح تا 19:00 و در روزهای جمعه از ساعت 14:00 تا 19:00 می باشد.

هزینه نوشیدنی های الکلی در قطر چقدر است؟

از 1 ژانویه 2019، مالیاتی به نام “مالیات گناه” اجرایی شد که بر همه مشروبات الکلی 100٪ مالیات می دهد (بله، درست خواندید). بنابراین، به گفته نیویورک تایمز، یک بسته 24 عددی آبجو 104 دلار قیمت دارد. و یک بطری جین یک لیتری 84 دلار.

فروش و مصرف مشروبات الکلی در چارچوب جام جهانی فوتبال در قطر 2022

تصویر تاریکی که اخیراً به آن اشاره شد، تصویری است که روزانه در کشور میزبان جام جهانی تجربه می‌شود. با این حال، این یک واقعیت است که فیفا و حامیان تورنمنت اقداماتی را برای تسهیل انجام خواهند داد تا امکان دسترسی آسان‌تر به مشروبات الکلی را برای میلیون‌ها نفری که احتمالاً در این رویداد شرکت خواهند کرد، فراهم کنند.

ناصر الخاطر، مدیر اجرایی قطر 2022 لباس ابرقهرمانی را پوشید و اظهار داشت: «الکل بخشی از فرهنگ ما نیست، اما مهمان نوازی است. الکل در اینجا به راحتی در سایر نقاط جهان در دسترس نیست، اما ما می‌خواهیم اطمینان حاصل کنیم که در جام جهانی برای طرفدارانی که می‌خواهند نوشیدنی بنوشند در دسترس است، بنابراین ما در تلاشیم که مکان‌های مشخصی برای نوشیدن الکل برای طرفداران پیدا کنیم، به غیر از مکان‌های سنتی مانند هتل‌ها و غیره. اما مشکلی که وجود دارد قیمت آن است و ما به دنبال یافتن راه هایی برای کاهش قیمت الکل هستیم.» در سال 2019 گفته شده است.

مصرف الکل در ورزشگاه های قطر: آیا ممکن است؟

اگرچه هنوز مشخص نیست که آیا مشروبات الکلی برای خرید و مصرف در داخل استادیوم ها در دسترس خواهد بود یا خیر، اما همانطور که معمولا در سراسر جهان اتفاق می افتد، یک شبیه سازی در طول جام باشگاه‌های جهان 2019 انجام شد.

در طول این مسابقات که باشگاه لیورپول قهرمان شد، نوعی منطقه هواداران در حومه دوحه ایجاد شد که در آن مصرف الکل مجاز بود. حتی در این بهشت برای عاشقان الکل، قیمت آبجو، شراب و انواع دیگر نوشیدنی ها بسیار پایین تر از قیمت های ارائه شده توسط توزیع‌کنندگان مجاز مانند هتل ها و رستوران ها بود.

برخی شایعات حاکی از آن است که تصمیم نهایی در مورد این موضوع حیاتی برای بسیاری از هواداران حاضر در جام جهانی 2022 قطر شامل اجازه نوشیدن مشروبات الکلی در داخل استادیوم‌هایی است که 64 بازی این مسابقات در آن برگزار می‌شود اما دسترسی این افراد به صندلی هایشان با وجود نوشیدنی در دستشان ممنوع است.

و سیگار کشیدن در قطر 2022 چطور؟

کشیدن سیگار در قطر نسبت به مصرف الکل آسان‌تر است، اما کشیدن سیگار در هر جایی مجاز نیست، حتی در جاده‌های عمومی. مناطق مخصوص سیگار کشیدن وجود دارد که در صورت عدم پایبندی جریمه‌ای تا 800 دلار در انتظار شخص خاطی است.

What's your reaction?

Related Posts

1 of 181

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *